Portada > Actualitat > Notícies > Diumenge de Pasqua amb Caramelles

Diumenge de Pasqua amb Caramelles

29/03/2016

Diumenge de Pasqua, les Caramelles, una de les tradicions mantinguda a la nostra Vila, van omplir de música i flors els carrers de la nostra vila.

El passat diumenge, els infants de la Coral Xicoira, acompanyats per les directores de la coral i els pares i mares, van recórrer un any més els carrers de la nostra vila per oferir les cançons primaverals de les Caramelles.

Un cop més, els infants van pujar al tractor de les Caramelles i van anar recorrent, des de les 9 del matí, els carrers de la vila. Com sempre, van voler alegrar el matí als avis de les residències i els van visitar cantant-los cançons i oferint-los flors, en aquesta ocasió naturals.

Tot baixant pel poble, una pausa per refer forces a la Font Nova i fins a l'Ajuntament, on els esperaven l'alcalde i regidors del consistori.

Des d'aquestes línies, transmetem un agraïment a la Coral Xicoira i als pares i mares acompanyants, per ajudar a mantenir aquesta tradició cultural tan nostra.

Arxivat a: Tradicions
Caramelles 2016
Caramelles 2016
Caramelles 2016