Portada > Actualitat > Notícies > El consistori signa un conveni amb l’associació Diversitat de Piera

El consistori signa un conveni amb l’associació Diversitat de Piera

22/06/2023

L’entitat té l’objectiu d’apropar les cultures del món a la nostra vila

L’alcaldessa de Piera, Carmen González, ha signat el seu primer conveni al capdavant de l’Ajuntament. Es tracta d’un acord amb l’entitat local Diversitat de Piera, una associació encarregada de potenciar la diversitat cultural a la nostra vila, a través de l’organització d’activitats pedagògiques com, per exemple, la Festa de la Diversitat.

L’objectiu de l’acord és atorgar impuls econòmic a les tasques de conscienciació d’aquesta entitat, entre les quals també es troba la voluntat d’informar sobre el risc d’exclusió social i portar al municipi concerts, xerrades, tallers, debats, exhibicions, espectacles i parades gastronòmiques i d’artesania de diversos racons del planeta.

Amb això, el consistori considera d’alt interès públic l’activitat de l’associació i s’expressa la voluntat del municipi per treballar atenent els valors cívics i socials propis d’una societat democràtica.

Arxivat a: Cultura i espectacles, Interès ciutadà, Solidaritat
Conveni